O MNIE

Cześć tu Agnieszka!

Cieszę się, że tu trafiliście. Jest to miejsce, w którym chcę dzielić się z Wami moimi pomysłami na spędzanie czasu z dziećmi.  Będą to przepisy na zabawki i zabawy. Zobaczycie jak w prosty i ciekawy sposób, przez zabawę poznawać z dziećmi świat. Będzie też trochę teorii o rozwoju dzieci aby za zabawą szła wiedza.

Prywatnie jestem mama dwóch chłopców. Z zawodu lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii i  Doradcą Laktacyjnym w trakcie certyfikacji (tą częścią mojej pasji też się z Wami podzielę – bo na głodnego nie ma dobrej zabawy). Ciągle dokształcam się uczestnicząc w kursach, szkoleniach i wykładach poruszających tematykę wspierania rozwoju dzieci.

Dzieci to moja pasja. Ich postrzeganie świata i rozwój jest wyjątkowy. Wspieranie dzieci, aby zdrowo i prawidłowo się rozwijały to mój cel. Z tego powodu powstał mój blog. Chce się w nim dzielić pomysłami, jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem i wspierać jego naturalny rozwój. Mobilizować rodziców i podsyłać im pomysły co zrobić, aby codzienność nabrała barw. Bycie mamą to najlepsze co mogło mi się przytrafić. Dodało mi skrzydeł. Pozwoliło dalej rozwijać się w kierunku, który mnie zawsze fascynował. Doświadczyć dzieciństwa kolejny raz – tym razem świadomie.

Od czego się zaczęło?

Pierwszą zabawką jaką wykonałam dla syna był szeleszczący wieloryb. Tworzenie zabawek było dla mnie azylem. Pomagało mi się zrelaksować. Początki macierzyństwa nie należały do spokojnych. Syna urodziłam 21. września, a 1. października ruszyłam na ostatni 6. rok studiów. Pogodzenie studiowania z byciem mamą nie było łatwe. Ciągła nauka, pobudki co chwilę, karmienie piersią i odciąganie pokarmu na czas rozłąki. Mój stres odbijał się na dziecku. Szukałam czegoś, co pomoże mi się wyciszyć. Znalazłam- było to tworzenie zabawek. Tak już zostało. Trwa to już 5 lata i mam nadzieję, że będzie trwało dalej.

Razem z @wczesnaedukacjablog prowadzimy akcję pod nazwą #diykreatywnepiatki        w trakcie, której wspólnie z innymi uczestnikami wyzwania mierzymy się z różnymi tematami podczas zabawy z dziećmi.

Znajdziecie nas również na facebooku i instagramie .

 

SPECJALIŚCI DZIECIOM

/#specjaliscidzieciom/

Facebook       Instagram

Jeżeli jesteś specjalistą pracującym z dziećmi i wykonujesz jeden z zawodów medycznych, to razem z Dorotą Blumczyńską (by-być) i Agnieszką Ptak  zapraszamy Cię na interdyscyplinarne spotkania dla specjalistów pracujących z dziećmi w duchu porozumienia bez przemocy. Są to spotkania cykliczne, które odbywają się we Wrocławiu. Informacje o najbliższym spotkaniu znajdziesz tutaj.

#SPECJALISCIDZIECIOM to również projekt, w ramach którego razem z różnymi specjalistami pracującymi z dziećmi tworzymy dla Was edukacyjne treści. Znaleźć je możecie tutaj na blogu.
Jeżeli jesteś specjalistą pracującym z dziećmi i chciałbyś dołączyć do akcji szerzenia rzetelnej wiedzy w ramach #SPECJALISCIDZIECIOM napisz do mnie!

W ramach projektu #specjaliscidzieciom organizowane są edukacyjne webinary dla rodziców/ opiekunów. Najbliższe spotkanie dotyczyć będzie: AUTOAGRESJI U DZIECKA. Powiemy sobie o zachowaniach, kiedy dziecko samo robi sobie krzywdę np. uderzając głową czy gryząc albo skubiąc skórki. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia tutaj.

Zapraszam Was na live dotyczący KOLKI NIEMOWLĘCEJ.

Link do nagrania znajdziesz tutaj

Moje artykuły  znajdziecie również:

Centrum Nauki o Laktacji Korelacja między karmieniem piersią a sprawnością fizyczną dzieci

Centrum Nauki o Laktacji – Wpływ stresu, lęku okołoporodowego na karmienie piersią

Centrum Nauki o Laktacji – Pozytywny wpływ karmienia piersią na rozwój dziecka, lęk i depresję poporodową

Centrum Nauki o Laktacji – Mleko kobiece vs SARS CoV-2

Centrum Nauki o Laktacji – Jakie czynniki rodzinne wpływają na długość wyłącznego karmienia piersią?

Centrum Nauki o Laktacji – Czy ojciec (partner) może mieć rzeczywisty wpływ na sukces w karmieniu piersią?

Hello Zdrowie Wskaźniki skutecznego karmienia

Hello Zdrowie  Czy kobieta w trakcie infekcji koronawirusem powinna karmić piersią? Czy może brać leki? Lekarka wyjaśnia

Świat Zdrowia Koronawirus a karmienie piersią. Zalecenia ekspertów.

Hello Zdrowie Przystawienie dziecka do piersi – jak je wykonać prawidłowo?

 

ZAPRASZAM DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

KONTAKT