KARTY MANYMORNINGS

Wspominałam Wam, że razem z manymornings szykujemy dla Was niespodziankę. Zaprzyjaźniliśmy się z ich skarpetkami już dawno. Mają genialne wzory! Pomysł na skarpetki nie do pary, które łączy wspólna myśl przewodnia urzekł nas. Dodatkowo można u nich skompletować zestaw dla całej rodziny. Tak właśnie zaczęła się nasza wspólna przygoda.

Witek bardzo lubi towarzyszyć mi w pracach domowych. Zwłaszcza wywieszać i ściągać pranie. A jak jest pranie, to są w nim skarpetki, które trzeba połączyć w pary. Z manymornings to zadanie okazało się początkowo wielkim wyzwaniem. Z segregowania skarpetek wyszła nam dobra zabawa:

                                                  W: Mamo tu jest miś, ale drugiego nie ma!

                                                  Ja: Zgadza się! A co lubią misie?

                                                  W: Misie lubią miodek! O tak, są skarpetki w miodek!

                                                 Ja: Pasują do siebie?

                                                 W: Idealnie!

Tak odkrywaliśmy co łączy nasze skarpetki, by móc połączyć je w pary.

 

Pewnie zdążyliście zauważyć, że bardzo lubimy różne układanki i karty. Tak właśnie powstał pomysł na karty ze skarpetkami @manymornings .

Zapraszamy do zapoznania się z kartami, na których są ich skarpetki. Jest się czym bawić!

Co potrzebujemy?

Pobrać karty do konkretnych zabaw. Pliki macie dostępne tutaj:

 

 

Co tworzymy?

  1. Drukujecie karty i jak macie możliwość to laminujecie.
  2. Wycinamy karty.
  3. Pamiętacie wpis KALENDARZ ?  Tam macie karteczki z porami roku, które nam się teraz przydadzą.

GOTOWE!

Jak się bawimy?

  1.  Pierwsza zabawa jaką Wam proponujemy to łączenie skarpetek w pary.  To nie lada wyzwanie. Bo to nie są zwykłe skarpetki. Wzory na prawej i lewej różnią się. Łączy je jednak motyw przewodni. Zadaniem dziecka jest odgadnąć ten motyw i połączyć w pary skarpetki.

2. Jak macie przygotowane karty manymornings pory roku oraz karty z nazwami z kalendarza – możecie ruszać w następna przygodę.   Zadaniem dziecka jest połączyć skarpetki w pary, następnie dopasować odpowiednią parę skarpetek do konkretnej pory roku. Możecie wykorzystać ten motyw do zapoznania się z porami roku. Czym charakteryzuje się dana pora roku i jakie skojarzenia wzbudza?

 

3.Gra, którą uwielbiają dzieciaki! Czyli znane nam wszystkim memory. Tym razem w całkowicie nowej odsłonie! Skarpetkowe memory! A na tych skarpetkach chowają się zwierzęta. Czy znacie je wszystkie? Ćwiczymy pamięć i poznajemy nowych mieszkańców Ziemi.

 

4. Kim jestem?

  • Każdy z graczy zakłada na głowę opaskę, do której przyklejony jest rzep. U nas za opaski posłużyły apaszki.
  • Wybieramy z naszego repertuaru karty ze zwierzętami i przyczepiamy do nich rzepy.
  • Układamy zakryte karty na stole. Każdy bierze po jednej karcie i przyczepia do opaski, tak aby inni gracze widzieli obrazek.
  • Zadanie polega na zgadnięciu jakim się jest zwierzęciem. Najlepiej przez zadawanie pytań innym graczom, na które oni mogą odpowiedzieć tak lub nie.

Dobrej zabawy,

Agnieszka

Podobne propozycje:

Manymornings kolory