Wizyta w gabinecie NEUROLAKT - zapraszamy!

Wizyta w gabinecie – NEUROLAKT – rejestracja telefoniczna: 690 951 826
1. Zadzwoń.
2. Ustal termin.
3.Przyjdźcie razem w ustalonym terminie na wizytę w gabinecie NEUROLAKT .
Najczęściej zadawane pytania:
Czy wizyta kontrolna może odbyć się jako konsultacja online?
Tak, możesz odbyć wizytę kontrolną jako konsultację online. Koszt konsultacji online to 110 zł (do 4 tygodni od terminu wizyty, później wzrasta do 210 zł).
Czy na wizytę mogę zgłosić się z osobą towarzyszącą czy tylko z dzieckiem?
Na wizytę możesz zgłosić się z osobą towarzyszącą.
Co powinnam zabrać ze sobą na wizytę?
Zabierz pełną dokumentację, jaką posiadasz (w tym wypis ze szpitala, wyniki badań, konsultacje innych specjalistów) oraz książeczkę zdrowia.
Jeśli karmisz dziecko butelką, weź ją razem z pokarmem. Jeśli odciągasz pokarm, zabierz lejki z laktatora.
Czy w razie potrzeby zostanie wystawiona recepta?
Tak, jeżeli będzie konieczność włączenia leczenia, recepta zostanie wystawiona.
Czekam na Was!

lek . Agnieszka Browarska IBCLC, CDL
Prezes Fundacji ,,SPECJALIŚCI DZIECIOM „
Lekarz Certyfikowany we Wczesnej Diagnostyce Neurorozwojowej Uszkodzeń Układu Nerwowego u noworodków i niemowląt wg Vojty oraz Prechtla
Diagnostyka według Prechtla, znana również jako metoda „Prechtla’s Method of Neonatal Behavioral Assessment” (PNBA), to system oceny stanu noworodków i małych niemowląt oparty na analizie ich zachowań i odruchów. Metoda ta pozwala na wykrycie potencjalnych problemów neurologicznych oraz rozwojowych u niemowląt w pierwszych tygodniach życia.
Diagnostyka według Vojty, to metoda oceny rozwoju motorycznego dzieci, która opiera się na analizie reakcji ciała na różne bodźce. Jest to technika, która pomaga wykrywać zaburzenia neurologiczne i ruchowe u niemowląt oraz małych dzieci.
Podstawą metody Vojty jest ocenianie tzw. odruchów posturalnych, które są wywoływane przez odpowiednie ułożenie ciała dziecka i aktywację odpowiednich mięśni. Metoda ta jest wykorzystywana do diagnozowania m.in. wczesnych objawów mózgowego porażenia dziecięcego (MPD), zaburzeń ruchowych oraz opóźnień w rozwoju motorycznym i umożliwia wczesną interwencję terapeutyczną.