KONSULTACJA ON-LINE

W 2020 roku pojawiło się badanie, którego jednym z celów było zbadanie, jak wsparcie on-line rodziców wpływa na wyniki karmienia piersią. Taki pomysł badaczy, nie powinien dziwić w obecnych czasach, gdzie bardzo duża część naszego życia to szeroko rozumiana nowoczesna technologia. Był to systematyczny przegląd z udziałem 4018 kobiet z 8 różnych krajów. Okazało się, że przy korzystaniu z nowych technologii połączenie działań edukacyjnych ze spersonalizowanym wsparciem to najskuteczniejszy sposób poprawy wyników karmienia piersią i długoterminowych wskaźników wyłącznego karmienia piersią. Jednocześnie badanie to pokazało, w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne technologie do promowania, edukacji i indywidualnego wspierania kobiet karmiących piersią. Osobiście w codziennej pracy korzystam z dobrodziejstwa technologii. Uważam, że daje nam ona wiele możliwości bezpiecznego kontaktu oraz monitorowania wdrażanych zaleceń i reagowania na bieżąco do zaistniałych sytuacji. Dlatego gorąco zachęcam Was Drodzy Rodzice do znalezienie i skontaktowania się z Medzynarodowy Dyplomowanym konsultantem laktacyjnym i/lub Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym jeszcze przed porodem. Umożliwia to poznanie się, ustalenie celu oraz wdrażanie odpowiednich zaleceń jeszcze na etapie prewencji. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć 🙂. Stały kontakt z IBCLC i/lub CDL w okresie okołoporodowym jest ogromnym wsparciem dla świeżo upieczonych rodziców.

Jak wygląda konsultacja on–line?

 1. Po zapisaniu się na konsultację otrzymasz na podany adres mailowy ankietę z wstępnym wywiadem wraz z prośbą o przygotowanie filmików i zdjęć.
 2. Po wypełnieniu ankiety i przygotowaniu filmików oraz zdjęć poproszę Cię o wysłanie wszystkiego na mój adres kontakt@lekarskimokiem.pl
 3. Po otrzymaniu wiadomości umówimy się na wspólną rozmowę on-line w dogodnym dla Ciebie czasie.
 4. W trakcie spotkania zbiorę z Tobą szczegółowy wywiad.
 5. Przyjrzę się Waszemu sposobowi karmienia (zarówno piersią jak i butelką).
 6. Porozmawiamy o prawidłowym pozycjonowaniu w trakcie karmienia, prawidłowej pielęgnacji, śnie, zabawie i o tym jak stworzyć sprzyjające warunki rozwojowe dla dziecka.
 7. Odpowiem na wszystkie Wasze pytania by rozwiać jak najwięcej wątpliwości i przywrócić Wam wiarę w Wasze kompetencje (zachęcam do wcześniejszego zapisania pytań na kartce).
 8. Cała wizyta będzie trwała około 60 – 90 minut.
 9. Umówimy się na spotkanie kontrolne. Koszt wizyty kontrolnej wynosi 110 zł. Po spotkaniu otrzymasz ode mnie kod jednorazowy służący do zapisania się na wizytę kontrolną.
 10. Będziemy w kontakcie w trakcie wdrażania przez Was zaleceń (koszt wliczony w cenę konsultacji pierwszorazowej).
 11. Po wizycie na podany adres mailowy wysłane zostaną zalecenia. Jeżeli będzie taka potrzeba wystawiona zostanie również recepta.

Koszt wizyty on-line 210zł płatne przelewem w momencie zapisu.

Jestem bardzo zadowolona z konsultacji online poradni laktacyjnej lekarskimokiem.pl, czuję się super zaopiekowana i zmotywowana do działania. Bardzo doceniam fakt możliwego stałego kontaktu i podejmowania działań na bieżąco w danej sytuacji. Myślę że gdybym nie trafiła do lekarskimokiem.pl moje karmienie piersią mogłoby się zakończyć o wiele za szybko i z wielkim rozczarowaniem. W moim wypadku super sprawdza się opcja online, co jest rzadkością dla tego typu wizyt, a to super komfortowe rozwiązanie, przy czym jakość wizyty jest na bardzo wysokim poziomie. Zawsze dostaję odpowiedzi na wszystkie pytania a nawet więcej! Ogrom wiedzy. Polecam z całego serca.
                                                                                                                                                  Daria 🙂 
 
Wgl tak sie zastanawialam nad konsultacją bo NO PRZECIEZ JESTEM LEKARZEM I DORADCĄ LAKTACYJNYM, i wiem jak karmic, ale powiem ci ze ta konsultacja zmienila mi jakosc zycia , naprawdę 🙂 niby małe rzeczy a zmiana ogromna 🙂
 
                                                                            Jeszcze raz Ci dziękuję w imieniu swoim i Basi 🙂
 

Zgłosiłam się na konsultację laktacyjna do Pani Agnieszki z kilkoma wątpliwości odnośnie karmienia piersią. Jako młoda mama miałam dużo wątpliwości i pytań, a w moim otoczeniu wszyscy zapewniali mnie, że karmienie przebiega poprawnie. Okazało się, że pomoc jaką otrzymałam była bardzo nam potrzebna, a wprowadzenie kilku zmian w sposobie naszego karmienia znacznie poprawiło nasz komfort i wyeliminowało problemy z jakimi się spotykałam. Dodatkowo na konsultacji mogłam omówić wszystkie inne wątpliwości w zakresie opieki nad niemowlakiem. Pani Agnieszka odpowiada na każde nowe pojawiające się pytania, a ja widzę ciągłość działań i ich spodziewane efekty. Dzięki naszym spotkaniom czuję się spokojniej i pewniej, a tego potrzebuje każda mama.

Magdalena

Razem z moim synkiem, wróciłam ze szpitala głównie w słabiej kondycji psychicznej. Nasze karmienie wymagało profesjonalnej i szybkiej pomocy. Początkowo nie do końca wierzyłam, że konsultacja ON-LINE może cokowiek zdziałać… jednak nic bardziej mylnego… Po wypełnieniu ankiety „lekarskim okiem” już wiele wiedziała, a po zobaczeniu naszej dwójki – wiedziała wszystko. Od razu zostały skorygowane nasze błędy i posypała się lawina pomysłów i rozwiązań – do wyboru do koloru, ale co najważniejsze – otrzymałam wsparcie i moc do działania. Osobiście uważam, że konsultacja laktacyjna u takiej profesjonalistki powinna być podstawowym i obowiązkowym punktem każdej wyprawki. Heniek chwile przed skonczeniem 4 mies podwoil mase urodzeniowa i dzielnie przybiera dalej. W nastepnym tygodniu konczy 5 miesiecy i powoli sie szykujemy do rozszerzania diety 😉

Małgosia

Moim zdaniem ta konsultacja uratowała przede wszystkim moją własną wiarę w to, że mogę karmić dziecko piersią, że mój syn będzie w stanie przybrać na wadze bez podawania mleka modyfikowanego. Dodatkowo, Mały ma teraz o wiele większy komfort psychiczny i fizyczny. Najada się! A dodatkowo dzięki Pani poradom, ulewa o wiele mniej i w końcu zaczął przybierać na wadze. Mamy jeszcze na pewno sporo do nadrobienia, laktator i SNS nam potowarzyszą przez dłuższy czas, ale od samego początku czuliśmy się w dobrych rękach (ankieta, test wagowy, szczegółowe pytania – widać, że naprawdę chce Pani poznać całą sytuację i pomóc pacjentowi). Online udało nam się zrobić więcej niż po kilku wizytach u lekarzy na żywo. Dziękujemy bardzo!

Anna

Konsultacje on-line to super opcja dla osób, którym ciężko wyrwać się z domu, a potrzebuja wsparcia i porady. Myśle, ze jakość takich konsultacji można spokojnie porównać do normalnych wizyt stacjonarnych. Na pewno zależy to od osoby, która prowadzi takie konsultacje. Ja trafiłam super, ponieważ rozumie Pani problemy świeżo upieczonych mam i stara sie ułatwić ten czas, który czasem przysparza wiele zmartwień. Ma Pani ogromna wiedzę na temat wieku niemowlęcego. Zawsze próbuje Pani rozwiązać problem z jakim się zgłaszamy. Jest Pani dociekliwa, przez co skuteczna. Moja droga karmienia piersią na początku była dość trudna, ale z Pani pomocą udało sie znaleść przyczynę i rozwiązać problem. Czulam również wsparcie psychiczne. Jestem ogromnie wdzięczna za pomoc. W końcu mogę sie cieszyć karmieniem piersią, na czym mi bardzo zależało. Dziękuję za pomoc 🙂.

Sylwia

Trafiłam z polecenia. I szczerze mówiąc – na początku myślałam „ale jak to tak, lekarz online”? Coś jak wątpliwość z teleporada. 🙂 Ale jakże cieszę się, że spróbowałam! Uważam, ze to bardzo dobry sposób pracy i pomocy. Wizyta stacjonarna u lekarza trwa często krótko i odnosi się tylko do tego, co widać w tamtym czasie. Dzięki naszym konsultacjom mamy totalnie szersze spojrzenie na problem – wysyłamy filmiki w różnych pozycjach, podczas różnych czynności , takich totalnie naturalnych, codziennych, a nie często „wymuszonych” jak podczas wizyty, coś na zasadzie popisywania się. 😅 To myśle pozwala zobaczyć bardzo wiele. Oczywiste jest, ze w przypadku infekcji itd., dziecko musi być zbadane fizycznie, natomiast problematyka karmienia piersią, pozycjonowania przy karmieniu, kwestii rozwojowych ruchowo, żywieniowych, związanych z alergia itd., da się jak widać na naszym przykładzie bardzo dobrze rozwiązać w trakcie takich właśnie konsultacji na odległość. Ba, nawet co do oceny wedzidelka się da! Polecamy ogromnie, uzyskaliśmy pomoc kompleksowa, w wielu, wielu sprawach. Cieszę się ogromnie, ze się zdecydowałam i teraz z kimkolwiek rozmawiam o naszych konsultacjach mówię: „nasza Pani doktor to, a nasza Pani doktor tamto”. Bo dzięki konsultacjom mamy sprawdzona osobę do pomocy – po prostu nasza Panią doktor. 🙂

Paulina